Historicky první workshop v ČR s touto legendární a průkopnickou tanečnicí, mentorkou a choreografkou – Suhailou Salimpour. Strávíme 3 dny výukou formátu Jamila Salimpour. O čem to tedy je a proč i vy byste se měly zúčastnit?

Jamila Salimpour byla jedna z nejvlivnějších a nejvíce inovativních lektorek orientálního tance ve 20. století. Věřila, že břišní tanec je skutečným uměním s vysokými standardy podložený tvrdým tréninkem. Její přístup k této taneční formě byl velmi systematický – skrze metodologii a katalogizování prvků zanechala nesmazatelnou stopu na současné podobě břišního tance. S jejím názvoslovím nebo činelkovými rytmy se setkávají tisíce studenek po celém světě.

Formát Jamily Salimpour je právě souborem prvků, jež jsou používány profesionálními tanečnicemi i obyčejnými ženami v zemích MENAT. Kromě prvků samotných vám dá také kontext a názvosloví pro to, s čím jste se již možná ve výuce setkaly. Nedílnou součástí je pak i hra na činelky. Pokud vás tento formát zaujme, doporučujeme zvážit i možnost certifikace pro tento 1. stupeň, díky čemuž se pak budete moci vydat i na navazující seminář 2. úrovně.

Seminář učí dcera Jamily Salimpour, legendární Suhaila, která své matce nejdříve při výuce asistovala, ale později ji zcela ještě jako teenager převzala. Díky svému obsáhlému tréninku v různých západních tanečních formách byla lépe vybavená pro roli lektorky. Jamila a Suhaila spolu postupně formát dále rozvíjely a dávaly mu jasnější formu. A přesto, že je Jamila již po smrti, její formát je pod vedením Suhaily stále živý.

Přečtěte si více o Jamile Salimpour, Suhaile Salimpour i tomto formátu zde.

 

Registrace: salimpourczech@gmail.com

Cena: 13.900,-

Speciální nabídka: přihlašte se na JL1 a Open day a získejte slevu 800,- z ceny Open day semináře. 

Místo konání:
Centrum tance
Václavské náměstí 793/36
110 00, Praha 1

Harmonogram:
Pátek 10. 4. a sobota 11.4.: 9.30 – 12.30/ oběd 12.30 – 14:00 / 14:00 – 17:00
Neděle 12. 4.: 9.30 – 12.30 / 12.30 – 14:00 / Testování (dobrovolné) 14:00 – 17:00

 

Jak se na seminář připravit?

Doporučujeme vyzkoušet alespoň online lekce školy, kde nabízí 3-denní trial zdarma. Tam se můžete seznámit s formátem výuky i terminologií. Dále bude možné navštívit také ochutnávkové semináře, které zde budou vypsány, a vyzkoušet si tak vše naživo. S přípravou si seminář nejen více vychutnáte, ale také si i více odnesete.
https://www.salimpourschoolonline.com/subscribe/