Kdo je Suhaila Salimpour? 

Mentorka, koučka, choreografka, tanečnice i řečník – to vše je Suhaila Salimpour. Jedna z nejvíce respektovaných umělkyň, známá pro svoji vytrvalost, integritu a intuici.

Po celém světě sdílí na seminářích své rozmanité zkušenosti a hluboké znalosti s divadlem, tancem a mezikulturní komunikací.  

Jakožto dítě perského otce a sicilsko-řecké matky, Suhaila zná důvěrně jak vášeň tak nepřízeň osudu. 

Vyrostla mezi dvěma světy: na jedné straně striktní šíitsko-muslimská domácnost jejího otce, na straně druhé volnomyšlenkářský hippie svět její matky, věhlasné inovátorky břišního tance Jamily Salimpour.

Jako dítě navštěvovala nekonečné množství tanečních lekcí od baletu až po Bharatnatyam, zatímco svoji matku doprovázela na její semináře po celé Americe a asistovala jí při výuce. 

Postupně výuku zcela převzala a tak začal zrod jejího revolučního programu a přístupu k břišnímu tanci. 

V pouhých 14 letech se tak stala hlavní živitelkou nejen pro sebe, ale i pro svoji matku. 

Poté, co dostudovala střední školu, se Suhaila přestěhovala do Los Angeles a ocitla se tak přímo v centru rušného a nemilosrdného Hollywoodu. Přátelila se s hvězdami jako Jack Nicholson nebo Danny Huston. Své dny trávila na natáčeních zatímco večer vystupovala v arabských klubech. 

V LA také studovala pod renomovaným hereckým koučem Sanfordem Meisnerem a jeho asistenty Jeffem Goldblumem a Robertem Carnegiem. Meisnerova metoda je založená na sebepoznání a využití vlastních instinktů a tento přístup využívá také ve své práci, učení a vztazích.

Brzy poté se přestěhovala na Blízký Východ, kde pracovala jako profesionální tanečnice v nejlepších a nejluxusnějších resortech a podnicích. Spolupracovala se slavnými hudebníky a zpěváky jako Amr Diab, Sabah nebo Ahmad Adawiya.

Poté, co se na konci 90. let vrátila do San Francisca, se Suhaila opět věnovala výuce pravidelných lekcí a začala vyvíjet vůbec první certifikační program v orientálním tanci na světě. 

K dnešnímu dni má škola pět licencovaných instruktorek v USA a v Egyptě, ale nabízí i obsáhlé lekce online. Po celém světě pak najdete tisíce nadšených studentek. 

 

V loňském roce se Salimpour škola přestěhovala pod patronát univerzity Mills, kde se stala Suhaila také hostující profesorkou. Vyučuje Core Dimension™ a Embodied Movement na katedře tance.